Okey Oyunu Canlı Oyna

admin     04-08-19     Blog     1506

Okey geçmişten günümüze en çok oynanan masa oyunlarından bir tanesidir, özellikle bu yüzyıllarda hem arkadaş çevresinde hem de kafe ortamlarında sıklıkla okey masalarının kurulduğunu görebiliyoruz ama gelişen teknolojiyle birlikte durum biraz değişti. Artık insanlar ellerinde ki cep telefonları veya bilgisayarlar ile hızlı bir şekilde bir okey oyunu canlı oyna seçeneği sayesinde mümkün oluyor. Direk olarak okeyplusoyna sitesine giderek istediğiniz okey türünü seçip hızlı bir şekilde herhangi bir canlı oyuna dahil olabiliyorsunuz. Masalara otururken dikkat etmeniz gereken en önemli kısım ise oturduğunuz masaya uygun çipinizin olup olmamasıdır.

Okey Türleri Nelerdir?

Okeyi oynarken birden farklı türde oynayabilirsiniz bunlara genel olarak bakacak olursak 101 okey de elinizi 101’e yaklaştırmaya çalışıyorsunuz, normal okey de elinizi komple açmaya çalışıyor veya eşli okey de eşinizle birlikte ortak bir skor kazanmaya çalışıyorsunuz. Bu okey türlerinin hepsini okey oyunu canlı oyna aracılığıyla hızlı bir şekilde siteden erişebiliyorsunuz. İstediğiniz okey türüne şimdi oyna diyerek katılın ve uygun olan masalardan birine oturun, oyununuz kısa süre içerisinde başlayacaktır.

Okey Kuralları Nelerdir?

Canlı oynanan okey de tüm kurallar sistem tarafından denetleniyor ve size elinden geldiğince kolaylık sağlamaya çalışıyor. Öncelikli olarak okey oyunu canlı oyna deneyimi yaşarken sistem size elinizi sıralı bir şekilde verir ve siz ister perlik isterse de tek renk dizimi yapabilirsiniz. Oynadığınız oyunun türüne bağlı olarak elinizi bir sonuca ulaştırmanız gerekir. Ayrıca taş atma esnasında da bir takım kurallara dikkat etmelisiniz. Özellikle ortada açılmış bir el varsa o elin işine yarayan herhangi bir taş atmanız sizin ceza almanıza neden olacaktır. Extradan yanlışlıkla gerçek okeyi yan oyuncuya atarsanız bu da hanenize eksi bir puan olarak yazılacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir