Canlı Okey Oyunu

admin     25-01-19     Blog     2500

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte önceden yüz yüze yapılan pek çok aktivite online olarak yapılmaya başlanmıştır. Bu sayede, pek çok hizmet kişilerin ayağına gelmiş, kişiler yapmak istedikleri aktiviteleri bulundukları yerden ve istedikleri gün ve saatte yapabilmeye başlamışlardır.
Günümüzde kullanımı artan bu tarz aktivitelerden bir tanesi de, okey oyunudur. Canlı okey oyunu, pek çok web siteden ve akıllı telefon uygulamasından oynanabilmektedir ve her uygulama ve web sitesinin farklı kuralları ve aktiviteleri olabilmektedir.

Canlı Okey Oyunu Nasıl Oynanır

Canlı okey oyunu, standart masa okeyi ile aynı kuralları ve prensibi içermektedir. Bu oyunda da 104 tanesi 4 farklı renk grubunda olacak şekilde, toplam 106 tane taş ile oynanmaktadır. 104 renkli taşta, 1’den 13’e kadar sayılar yazmakta ve her taştan ikişer tane bulunmaktadır. 2 tane taşta ise, herhangi bir sayı yazmamakta ve bu iki taş, herhangi bir renk grubuna dâhil olmamaktadır.

canlı okey

Canlı okey oyununda, taş dağıtım işlemi, yapay zekâ tarafından yapılmaktadır ve her oyuncu ekranında kendi ıstakasını ve taşlarını görmektedir. Oyuncular ilk dağıtımdan sonra taşlarını dizerler ve fazladan taşı olan oyuncunun istediği taşı seçerek başka bir oyuncuya vermesi ile oyun başlar. Canlı okey oyununda da amaç, taşları oyunun kurallarına uygun bir şekilde ıstakaya dizmektir ve bir oyuncu bunu başardığında, oyun tamamlanmış olur.

Canlı Okey Oyunu Kuralları ve Temel Prensibi

Canlı okey oyununun kuralları ve temel prensibi normal okey oyunu ile aynı olsa da, normal okey oyununda olmayan bazı konforlara sahiptir. Örneğin, canlı okey oyunu oynamak için, bir masaya ve taşlara ihtiyaç duymazsınız. Bir web sitesi veya telefon uygulaması kullanarak, oyunu istediğiniz her yerde ve zamanda oynayabilirsiniz. Ayrıca, diğer oyuncuların hamlelerini yapmalarını beklemek zorunda da olmazsınız, çünkü sıra size geldiğinde bildirim alırsınız.

Canlı okey oyununun en büyük özelliği ise, oyunun sanal sohbet odalarında yapılıyor olmasıdır. Bu oyun sayesinde arkadaşlarınızla konuşabilir, ayrıca yeni insanlarla tanışıp sosyalleşebilirsiniz. İsterseniz, kendi sohbet ve oyun grubunuzu da oluşturabilir ve oyunu daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz.


2 Yorumlar

 1. yakup

  29 Mart 2020 at 09:05

  vakit geçirmek için okey oynucam

  Cevapla
  • yakup

   29 Mart 2020 at 09:07

   evet vakit geçirmek için

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir