101 okeyde çift okey nasıl atılır

admin     11-01-19     Blog     5725

101 Okeyde Çift Okey Atmanın Yolları

Okey oynarken her insan oğlu 101 oyununda çift atmanın mutluluğunu yaşamak ister. Ancak maalesef bu herkese nasip olmamakla birlikte neredeyse çok zordur. Sizler için hazırlamış olduğumuz bu yazımızda aslında bu engelleri aşacak ve rakiplerinize çift okey atmanın mutluluğunu yaşayacaksınız.

101 Okeyde Çift Atma Taktikleri

Okeye bağlandığınız zaman rakiplerin attığı taşları öncelikle iyi takip etmeniz gerekiyor. Bu sayede rakiplerinizin elinin nasıl olduğunu anlaya bileceksiniz. Misal verecek olursak rakibiniz bir alt oyuncuya 13 gibi oyunun en üstün taşını atıyorsa bu rakibinizin, ya çifte gittiğinin işaretidir. Yada rakibinizin bitmeye 1 veyahut 2 taş kaldığının göstergesidir böyle bir durumla karşılaşınca yapmanız gereken. Hemen rakibinizden önce davranarak elinizi açmak olacaktır ve elinizde mutlaka çift okeyden birini tutmanız olacaktır. Daha sonra rakibiniz sizin elinizi açtığını görünce hemen oyundan korkarak elini açmak zorunda kalacaktır. Bu sayede sizde elinizdeki işlek taşları işleyerek okey bitme oranınızı artırmış olacaksınız.

101 Okeyde Çiftte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikkat etmeniz gereken husus rakibinizin sizde çift okeyin olduğunu kesinlikle bilmemesi gerekiyor, rakibiniz sizde çift okey olduğunu anlamazsa kesinlikle biter yapmaya çalışacağı için elinizde okey bulunurken sizin için bir avantaj doğacak ve bu sayede rakibinizden 1 – 0 Önde olmuş olacaksınız.

101 okeyde cifte

101 okeyde cifte gitme taktikleri

Evet Yukarıda görünen resme dikkat ederseniz burada oyuncumuz eli bitmiş ve oyunun bitmesini beklemekte. Ancak okeyi ıstakasında tutarak rakiplerine fark ettirmeden çifte okey vurmanın yollarını aramaktadır. Aslında bir çok kullanıcının dikkat etmesi gereken husus okeyde. Rakiplerinize atacağınız taşın sayısı ne kadar küçük olursa rakiplerinizin sizin elinizin bitmeye yakın olduğunu anlaması o kadar zorlaşacaktır.


1 Yorum

  1. Nihai çetin

    12 Ocak 2019 at 18:35

    Yazınız benim için çok iyi oldu 101 oynarken her zaman nasıl çift okey vura bilirim diye düşünüyordum sayenizde öğrenmiş oldum teşekkür ederim

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir